Novinka

News
688 260 gości...
by Pogranicze SK
Published: September 15, 2019
Izpis    Email

   Tutejsi mieszkańcy utrzymują się przede wszystkim z turystyki w Karpatach, Tatrach, Pieninach, Slovenský raj (Słowacki Raj), Bukovske Vrchy - (Słowackie Bieszczady), a także z aktywności regionu.
   To unikatowy rejon Bieszczadzkich Aniołów.
  
Tu i w tym miejscu należy wspomnieć o tak ważnym portalu przygranicznym, któremu na imię POGRANICZE. Jest to portal o wielowymiarowej matrycy informacyjno organizacyjnej turystyki regionu Polsko - Ukraińsko - Słowackiego. Tu stykają się dawne kultury, cywilizacje wymarłe na  wskutek wojen i emigracji, burzliwych czasów. Tak więc portal
www.pogranicze.eu
jest drzewem o trzech twarzach. Na stronie polskiej prezentujemy turystykę przygraniczną, w stanie obecnym czytany przez przekraczającym 2 500 000 odsłon wiernych kibiców - polsko języcznej wymianie informacji o dobrach kultury i symbolach przeszłości tego regionu południowo - wschodniej Polski. Polańczyk czy Cisna... Bardejowskie Kąpiele czy Starina ze względu na durzą zmienność i ruch turystyczny potrzebuje zmian prawnych i systemowych, ułatwiających po obu stronach granicznego pasa współpracy w biznesie turystycznym jak tez innym, służącym podmiotom na rzecz łatwego przepływu kapitału. Turystyki medycznej i wielu innych dobrze zorganizowanych przedsięwzięć.
   Unikatowy zakątek zielonych płuc Europy, młodych parków narodowych; Bieszczadzkiego Parku Narodowego, Użańskiego Parku Narodowego, Nadsańskiego Parku Narodowego, Parku Narodowego Połoniny.
   Bieszczady - myślę o całych dzikich górach są od niedawna tak licznie odkrywane przez anonimowych turystów chcących wypocząć w tym cichym a zarazem tak nieziemskim raju, gościnnym, magnesem ludzi rożnej treści i maści. Gdzie każdy jak Adam i Ewa chodzą po zakazanych ścieżkach i grzeszą uwielbieniem natury i miłosierdziem sąsiada.
  Rzeszów, Lwów, Koszyce, są wiodącymi ośrodkami naukowymi i gospodarczymi tego innowacyjnego regionu związanego z lotnictwem, turystyką,  informatyką. Przemysł wojskowy, fabryki, Pratt & Whitney’s Rzeszów, Sikorski A United Mielec czy HSW - Trading Stalowa Wola.
   Te miasta znanych osobistości, można tu przytoczyć ludzi teatru, filmu czy muzyki. Grotowski, Szajna, Kantor, Nalepa i wielu, wielu innych, którzy są - byli wizytówką miasta Rzeszowa i województwa podkarpackiego.   
   To miasta bardzo otwarte na ludzi i na inwestycje. Turystycznie chłonne, czyste i dobrze zorganizowane. Położenie i rozwój zawdzięcza wielu pokoleniom rdzennych Pogórzan i napływowych ludów koczowniczych. Współczesne metropolie o wielowymiarowej strukturze społecznej i kulturowej. Taki rozwój zawdzięcza procesowi reform. Systematycznemu pogłębianiu ekonomicznych praw i wartości jak również bogactwu i przedsiębiorczości mieszkańców, dobremu zarządzaniu.
photo Zakapior, Ordynat
Andrzej Sondej


Preglej komentarje (0)
... photo...