Kąpieliska termalne, jeziora, baseny

News
Jezioro, baseny, termy i SPA...
by Pogranicze SK
Published: November 10, 2013
Izpis    Email

W okolicy;
http://www.sk.pogranicze.eu/index.php?categoryid=8
Turystyka; Popularna kraina dla rekreacji i wypoczynku... Zemplínska Šírava,
Letnia wyprawa - Vihorlat - WyhorlatZakapior

Thermal park Šírava
Lokalizacja: Košický kraj, okres Michalovce, Kaluža

   Najnowszy termalny park wodny na Słowacji THERMAL PARK Šírava. Nowy „Wodny Świat“ położony jest bezpośrednio przy brzegu jednego z największych słowackich zbiorników wodnych (Vodná nádrž) Zemplinska Šírava  (nazywany potocznie Słowackie morze) , koło miejscowości Michalovce, w południowo-wschodniej Słowacji. Zlokalizowany jest u podnóża wulkanicznych gór Wyhorlat (Vihorlat) i niziny wschodnio-słowackiej. Swoją powierzchnią około 33 km2 zajmuje trzecie miejsce wśród zbiorników wodnych na Słowacji (Liptovska Mara, Orawska Zapora).
   Znajduje się na przepięknym półwyspie Niedźwiedzia Góra, uważanym za jedno z najpiękniejszych miejsc nad zalewem.
   Składa się z czterech basenów - masaże, fale i pływania, relaks dla dorosłych i dzieci, basen z masażami.
photo Frantisek, Taras

Beri več...

Preglej komentarje (0)Wodny Świat...
by Pogranicze SK
Published: August 10, 2012
Izpis    EmailZakapior


AQAURUTHENIA - Svidník

Opowieść o tym, jak się z pogodą negocjuje, rozmawia i w jaki sposób ją przekonać.
   Dawno, dawno temu, za siedmioma górami karpackimi, za czteroma zakrętami szczawnickimi, pod jedną zwycięską Duklą, dokładnie tam i nigdzie indziej powstało coś niesamowitego, za czym podróżowali ludzie z pobliskich i bardziej odległych miejsc i miejscowości. Posłuchajcie opowieść o jednym nowym świecie.
   I działo się to zawsze latem. Zawsze latem bramy otworzyli się, aby się mogli tutaj wszyscy szanowni zwiedzających przyjemnie schłodzić.
   Rok po roku, krok po kroku, ręka w rękę zostało stworzone dzieło, wytarliśmy sobie spocone czoło i dzisiaj tutaj mamy już piętnastoletnią panienkę. Popatrzmy jak się to wszystko zaczęło.

   Tuż za granicą Polski, na Słowacji, 20 km od przejścia granicznego Barwinek, w pięknie położonym Svidniku znajduje się kąpielisko Wodny Świat. Tu można do woli rozkoszować się wodnymi kąpielami w basenie ze sztucznymi falami (jedyny w całym regionie!), gdzie poczujecie się jak na prawdziwej nadmorskiej plaży.
photo Frantisek, Taras, Zakapior

Beri več...

Preglej komentarje (0)Beskid Niski po Słowackiej stronie...
by Pogranicze SK
Published: July 18, 2012
Izpis    EmailKoniecznie zobacz;
http://www.sk.pogranicze.eu/index.php?categoryid=9
Historia; Zwany z Polska Bardiowem...

http://www.sk.pogranicze.eu/index.php?categoryid=8
Turystyka; Uzdrowisko Bardiów...

http://www.sk.pogranicze.eu/index.php?categoryid=10
Drevené chrámy; (Šariš región)... świat łemkowskiego pogranicza... skansen w zdroju...

   Z gorących źródeł na Słowacji korzystały też znane koronowane głowy. Uzdrowisko Bardejov, 
leżące w regionie Szarysz, swego czasu odwiedziła cesarzowa Elżbieta (Sissi) oraz car Aleksander I. Zdrój 
słynie nie tylko z leczniczych wód termalnych.
   Stare miasto Bardiów, Bardejov, Bardyjów, zostało wpisane na listę UNESCO - turyści chętnie spacerują uliczkami o gotyckim charakterze i zwiedzają katedrę św. Eligiusza.

Opracowała Katarzyna Błasik


Bardejovské Kúpele
Lokalizacja: Prešovský kraj, okres Bardejov
- jest jednym z
 najważniejszych słowackich miejsc relaksu i wypoczynku. Oferuje pobyty z naciskiem na leczenie układu krążenia.
Łazienki znajdują się w malowniczej kotlinie Karpat, w Beskidach Niskich na miejscu gdzie łączą się góry Odnawa i Busow, w północno-wschodniej części Słowacji, która jest bogata w wody mineralne a wszystko to mieści się w kotlinie Bardejovskiego potoku, który nosi nazwę Kwaśny potok.
   Ma długą tradycję. Pierwsza pisemna wzmianka o uzdrowisku pochodzi z 1247 roku z okresu panowania króla Węgier Beli IV. W XV wieku ośrodek zaczął regularnie służyć do celów leczenia uzdrowiskowego.
    Uzdrowisko cieszyło się dobrą opinią na dworach władców europejskich. Okrzyknięte "oazą zdrowia i wypoczynku" było odwiedzane przez mnóstwo wybitnych osób, takich jak na przykład Maria Luiza małżonka Cesarza Napoleona I, rosyjskiego Cara Aleksandra I, Cesarzowej Elżbiety Austriackiej małżonki Franciszka Józefa I powszechnie nazywanej "Sissi", oraz wielu innych arystokratów.

   W bliskiej okolicy znajduje się wzgórze Magura (902 m), które ochrania uzdrowisko przed wiatrami oraz zmianami klimatycznymi. Jest to mur ochronny ze wschodniej oraz zachodniej części.
    W XVIII wieku zaczęła się na dobre kariera miasteczka jako uzdrowiska, między innymi dzięki wykorzystaniu źródeł mineralnych.
   Wielką ciekawostką zdroju jest to że możemy tu odwiedzić skansen prezentujący starą wiejską, sakralną zabudowę Szarysza, zachodnio - słowackiej krainy.
   Spa uzdrowiskowe znajduje się 5 km od centrum zabytkowego miasta, wybranego jako najpiękniejsze miasto na Słowacji w ciągu trzech kolejnych lat (2010-2012).
photo Ana, Marian, Daniel, Bohus


Beri več...

Preglej komentarje (0)W lesie - poznaj gorącą słowacką zimę!
by Pogranicze SK
Published: December 25, 2011
Izpis    Email   W uzdrowisku znajdziesz wszystko, czego potrzeba, by zregenerować ciało
i duszę. Zaśnieżone stoki zimą, turystyka i piękne krajobrazy latem, termalne kąpiele w cudownie uzdrawiających wodach.

Kąpielisko termalne "Izabela" Vyšné Ružbachy - Drużbaki Wyżne
Lokalizacja: Prešovský kraj, okres Stará Ľubovňa, Vyšné Ružbachy.


Rezerwat przyrody - jezioro trawertynowe "Krater", naturalne kąpielisko termalne.
   W atrakcyjnym środowisku
znajduje się kąpielisko Izabela
z pięcioma otwartymi basenami (w tym dwa dla dzieci). Do dyspozycji jest również kryty basen termalny, który jest czynny cały rok. W ofercie znajdą Państwo program balneoterapii, wellness oraz możliwość sportowego wyżycia.
Opracował Bohus

Beri več...

Preglej komentarje (0)Piękne widoki, unikalne źródła...
by Pogranicze SK
Published: December 15, 2011
Izpis    Email

Kąpielisko termalne Vrbov koło Kežmarku
Lokalizacja: Prešovský kraj, okres Kežmarok, Vrbov.

    W kąpielisku termalnym Vrbov znaleźć można prawdziwą wodę geotermalną, która dzięki zawartości ważnych dla organizmu ludzkiego składników mineralnych uważana jest za jedną z najlepszych wód mineralnych w Europie Środkowej.
Opracowali - photo; Veronika i Emil

Beri več...

Preglej komentarje (0)Termy pod Tatrami Wysokimi na Spiszu...
by Pogranicze SK
Published: October 27, 2011
Izpis    Email   W niczym niezakłóconym błogim odpoczynku, w pełni relaksujemy oraz regenerujemy się nie tylko psychicznie, ale również fizycznie.


AquaCity POPRAD
Lokalizácia: Prešovský kraj, okres Poprad
- piękna okolica i cudowne widoki - ośnieżone tatrzańskie  granie na wyciągnięcie ręki. Poprad zwany jest „Stolicą Tatr”, co świadczy o znaczeniu i turystycznej atrakcyjności! Położony u podnóża Tatr Wysokich, zachwyca pięknem krajobrazu i atrakcjami pobliskiego Słowackiego Raju.

Właściwości wód
- kąpiele w popradzkiej wodzie termalnej pozwalają szybko zregenerować siły odprężyć ciało i umysł oraz rozładować stres. Działają leczniczo i uodparniająco przy dolegliwościach cywilizacyjnych i reumatycznych.


Opracowanie - photo; Veronika i Emil, Katarzyna Błasik

Beri več...

Preglej komentarje (0)Oaza relaksu, nie tylko latem...
by Pogranicze SK
Published: October 15, 2011
Izpis    EmailGRAND Hotel Permon's Paradise Podbanske

Lokalizacja: Žilinský kraj, okres Liptovský Mikuláš, Pribylina,

 jeden z największych i najbardziej luksusowych na Słowacji, usytuowany jest w małej górskiej osadzie Podbanske, nad którą dominuje malowniczy szczyt Krywań. Szczególną zaletą hotelu PERMON jest największy na Słowacji hotelowy kompleks Wellness. To miejsce, gdzie natura styka się z nowoczesnością. Zapraszamy do odwiedzenia serca Wysokich Tatr.

   AQUA: duży basen (25 x 12 m) z torem pływackim, biczami wodnymi, masażami wodnymi, gejzerem, jacuzzi na 12 osób z widokiem na majestatyczny szczyt Krywania, basen ze zjeżdżalnią o długości 63 m wzbogacony obrazkami i szeroką ślizgawką (o długości 10 m), sauna na podczerwień.
Opracowanie - photo; Veronika i Emil

Beri več...

Preglej komentarje (0)Zimowa tropikalna wycieczka...
by Pogranicze SK
Published: October 13, 2011
Izpis    EmailTermalny Park WodnyLiptovský Mikuláš -
Aquapark.
Lokalizacja
: Žilinský kraj, okres Liptovský Mikuláš,

Tatralandia
- to idealny wybór na urlop pełen zabawy i przygód dla całej rodziny.
   Oczywiście nie mogliśmy zapomnieć o Tatralandii, to  największy całoroczny park wodny w centralnej Europie, największy kompleks wodny nie tylko na Słowacji - większego nie znajdziemy ani w Polsce, ani w Czechach!
   Ośrodek znajduje się w (Liptowski Mikułasz) Liptovský Mikuláš
oferuje nie tylko atrakcje aquaparku, ale również  nadmorski raj Tropical Paradie oraz Funpark. Na miejscu czeka kilkanaście basenów z wodą termalną i zjeżdżalniami. Latem organizowane są tu imprezy, a dla najmłodszych program animacyjny, by w zarówno dzieci, jak i dorośli, mogli jak najlepiej spędzić czas, ciesząc się atrakcjami gorących źródeł na Słowacji.

   Posiada odkrytą letnią część oraz zadaszoną część funkcjonującą przez cały rok. Jeśli raz tu przyjedziecie to na pewno będziecie wracać...
   Położony wśród pięknych gór, na północnym brzegu sztucznego jeziora Liptowska Mara, z widokiem na Zachodnie Tatry. Sercem Aquaparku jest źródło wody termalnej, wypływającej z głębokości ponad 2500 m, o temperaturze 60,7°C. Lecznicza woda termalna wypełniająca baseny, należy do wyjątkowych wód na Liptowie. Jej częścią składową są wody morza z okresu paleolitu, które znajdowało się na terenie Liptowskiej Kotliny już przed 40 milionami lat. Woda mineralna w Tatralandii działa leczniczo na układ ruchowy i oddechowy.


Opracowanie - photo; Veronika i Emil, Katarzyna Błasik

Beri več...

Preglej komentarje (0)Miejsca, które koniecznie trzeba odwiedzić, szukając relaksu i wypoczynku...
by Pogranicze SK
Published: October 6, 2011
Izpis    EmailThermal Park Bešeňová
Lokalizacja: Žilinský kraj, okres Ružomberok, Bešeňová.

Gino Paradise

   Wspaniały kompleks w przepięknym środowisku Gór Choczańskich z widokiem na Niskie i Zachodnie Tatry dysponuje bogatą ofertą składającą się z 3 krytych i 13 otwartych basenów, 9 toboganów, zjeżdżalni dziecięcych i whirlpoolów pod gołym niebem oraz z nowej plaży o drobnych kamieniach, która częściowo jest również dostępna dla nudystów. Mogą Państwo skorzystać przez cały rok z prawdziwego odpoczynku i dobrej zabawy dla całej rodziny.


Katarzyna Błasik

   Słowacja to kraj, gdzie dobrze jest spędzić zarówno letni, jak i zimowy urlop. Na niewielkiej powierzchni turyści znajdą piękne krajobrazy, zabytki, ośrodki narciarskie oraz naturalne bogactwo Słowacji - wody termalne. Gorące źródła na Słowacji pozwoliły na stworzenie zaplecza wellness, które jest naprawdę na najwyższym poziomie!

   Gorące źródła na Słowacji cieszą się ogromną  popularnością - nic w tym dziwnego, gdyż relaks w wodzie o leczniczych właściwościach jest tym, czego oczekuje każdy zmęczony turysta. Słowacy wykorzystali do maksimum swoje naturalne bogactwa i stworzyli bogate zaplecze, obejmujące fantastyczne Aquaparki oraz uzdrowiska.
   Gorące źródła na Słowacji wykorzystywane są przede wszystkim w basenach z wodą termalną. Czynne przez cały rok ośrodki dostarczają zabawy i rozrywki niezależnie od tego, jaka data widnieje w kalendarzu.

   Największe wrażenie robią jednak zimą, gdy siedząc w zewnętrznym basenie, w wodzie, której temperatura sięga 30 stopni Celsjusza, można cieszyć się widokiem ośnieżonych szczytów Tatr.

BESZENIOWA - lecznica geotermalna...
-
maleńka miejscowość na styku Małej i Wielkiej Fatry oraz  Tatr (blisko granicy z Polską). Gorące źródła (baseny termalne) - natura w najczystszym wydaniu a do tego, bliskość ośrodków narciarskich! Jeśli marzysz o pełnym atrakcji wypoczynku, który dodatkowo korzystnie wpłynie na Twoje zdrowie, to będzie najlepszy wybór!
   Wodny raj został zbudowany na bazie gorących źródeł wód termalnych, którą czerpiemy z głębokości 1987 metrów a która osiąga temperaturę 60,5C.


Opracowanie - photo; Veronika i Emil, Katarzyna Błasik

Beri več...

Preglej komentarje (0)Cisza, spokój, wypoczynek - nie tylko uzdrowisko...
by Pogranicze SK
Published: October 3, 2011
Izpis    EmailAQUA - VITAL Park,
KÚPELE LÚČKY
Lokalizacja: Žilinský kraj, okres Ružomberok, Lúčky.

    Lućky (Szczęście) należy do najstarszych uzdrowisk na Słowacji, znajduje się na granicy Orawy i Liptowa w przepięknej scenerii gór
(otwarte, całoroczne kąpielisko z wodą termalną) w pobliżu jeziora Liptovska Mara. W oparciu o naturalne  źródła lecznicze (wody petrogenne z dużą zawartością CO2, charakter węglowo - siarkowy), oraz okłady torfowe, w uzdrowisku znajduje się również basen termalny (temp. 32°C).
   Każdy z naszych gości znajdzie tu spokój, przyjazną i wykwalifikowaną obsługę oraz naturalne, mineralne wody lecznicze zalecane do leczenia chorób ginekologicznych, układu mięśniowo-kostnego i dolegliwości neurologicznych.
   Wielu klientów wraca ponownie do naszego uzdrowiska, bo naszym mottem jest:
"najlepszą reklamą jest zadowolony i zdrowszy pacjent po kuracji w Lućkach".
Opracował - photo; Bohus

Beri več...

Preglej komentarje (0)Naslednji »
... photo...


*Trenčianske Teplice


*Sklené Teplice

Rarytas na skalę Europejską - kąpiel parowa w jaskini a także zabiegi najwyższej jakości oferuje swoim gościom idylliczne uzdrowisko Szklane Cieplice.

*Kąpielisko termalne Čajka Bojnice


*Rajec Teplice


*Turčianske Teplice


*Termal Raj Liptovský Ján


*Uzdrowisko
Nový Smokovec*Vyšné Ružbachy


*Bardejovské Kúpele