Kąpieliska termalne, jeziora, baseny

News
Termy pod Tatrami Wysokimi na Spiszu...
by Pogranicze SK
Published: October 27, 2011
Izpis    Email

   Zachęcamy również, aby odwiedzić przepiękny Poprad, gdzie znajduje się AquaCity, kilka lat temu uznany za najlepszy ekologiczny ośrodek na świecie. W ośrodku czeka trzynaście basenów, gdzie temperatura wody wynosi od 30 do 38 stopni Celsjusza. W ofercie AquaCity Poprad znalazły się też usługi wellness - masaże oraz... terapia zimnem!

   Baseny termalne na świeżym powietrzu dzięki nowoczesnej technologii związanej z użyciem filtrów UV, wypełnione są krystalicznie czystą wodą termalną.

   W termach AquaCity Poprad zrelaksujesz się po całym  dniu na stoku, a wieczorem wypijesz drinka przy barze wodnym i zobaczysz laser show,
- można spędzić cały dzień, a nawet noc. Zaczynamy na sportowo, pływając w 50-metrowym basenie olimpijskim i szalejąc na zjeżdżalniach. Następnie czas na główny punkt dnia - kąpiel w basenach termalnych pod chmurką, z widokiem na szczyty Tatr Wysokich.

Thermal RESORT
- to jeden z najnowocześniejszych obiektów Słowacji. Z pewnością najbardziej komfortowy, całoroczny kompleks atrakcji i basenów wód termalnych u podnóża Tatr. Czeka tu wiele basenów termalnych wód (kryte i odkryte), nowe saunarium "Fire & Water", wodne place zabaw: „piracki statek”, profesjonalne fitness centrum, zjeżdżalnie, wodne barki, leżaki, strefa zdrowia.. i wiele miejsca do relaksu. Wszystkie atrakcje od basenów, saun z ceremoniami po fitness i Laserowe SHOW...

BASENY
    Woda w basenach wydobywana jest na głębokości 1300 m i zawiera ponad 20 różnych minerałów działających korzystnie na zdrowie człowieka. W trakcie procesu technologicznego woda schładzana jest z temperatury 50°C na 36 do 38°C.
   Woda termalna w AquaCity posiada działanie lecznicze i pomaga przy problemach układu ruchowego, oddechowego oraz nerwowego, problemach z krążeniem krwi, oraz daje dobre efekty kosmetyczne.

   Na zewnątrz mogą Państwo odpocząć w otwartym przez cały rok w relaksacyjnym basenie siedzącym, w którym znajdują się perełki, dysze do masażu, grzybek wodny oraz bujający dzwon, lub mogą Państwo popływać w basenie pływackim o długości 33 m, który zainteresuje zwłaszcza aktywnych sportowców. Spędźcie z rodziną niezapomniany dzień pełen wrażeń i przygód, odkryjcie atrakcyjne miejsce do zabawy, odpoczynku i relaksu w całorocznych basenach termalnych.

Baseny Blue Diamond
   Doskonałym miejscem na odpoczynek są luksusowe baseny termalne z pełną gamą atrakcji: jacuzzi, dyszami do masażu i prądami wodnymi.
   
Przepiękne pomieszczenia, harmonijne wnętrza z delikatnie podświetlanymi basenami, połączenie nowoczesności i klasyki to doskonałe miejsce odpoczynku dla wszystkich zmęczonych tempem życia. Bogato zmineralizowana woda sprzyja dobremu samopoczuciu i poczuciu wewnętrznej harmonii.
   Gorąca woda termalna, dekoracyjne ornamenty wykute w kamieniu, niepowtarzalne rzeźby oraz luksusowy
bar przy basenie z tarasem tworzą z siedzącego basenu relaksacyjnego miejsce unikalne.


Baseny Blue Sapphire
   Wyjątkowy relaks w wodzie termalnej oferują relaksacyjne, kryte baseny pełne różnorodnych atrakcji takich jak: jacuzzi, dysze masujące, perełki. Baseny są oświetlane ekologicznie, głównym źródłem energii wykorzystywanym przez budynek są promienie słoneczne. Baseny mają temperaturę 30 - 34°C, oferują szereg atrakcji wodnych i powietrznych, leżanek z masażem perełkowym, dyszy wodnych, sztucznych fal i specjalnych urządzeń doi leczenia światłem - chromoterapii.

    Zapraszamy do dwóch basenów: zewnętrznego z 4 oddzielnymi zatokami, z wodą termalną o temp. 34°C i wewnętrznego oferującego relaks w wodzie o temp. 30°C ze ścianami wodnymi i sztucznymi falami.
   Trzy ściany ze szkła zapewniają wiele światła w ciągu dnia, natomiast wieczorem oferują wspaniałe wrażenia obejrzenia zachodu słońca w
Wysokich Tatrach.
   Dwie z ścian wyposażone są w ogniwa fotowoltaiczne, produkujące czystą energię i dostarczające prąd wykorzystywany w całym resorcie
.
Nad basenami znajduje się ogromny przeszklony taras z jedną z największych na Słowacji konstrukcji z atrakcjami takimi jak: tunele i drabinki, przeznaczone dla najmłodszych gości aquaparku. Wieczorem całe pomieszczenie ożywa muzyką, światłami chromoterapii i unikalnym holograficznym laserowym show.

Baseny dziecięce w AquaCity,
-
to doskonałe miejsce rozrywki dla całej rodziny. Pobaw się ze swoimi  pociechami w basenach dziecięcych ze ślizgawkami i atrakcjami stworzonymi dla wszystkich. W AquaCity znajduje się zewnętrzny i wewnętrzny basen dziecięcy oraz kąciki zabaw dla dzieci. Dla najmłodszych przeznaczone są place zabaw z drabinkami, huśtawkami, pociągiem, piaskownicami i innymi. W lecie na dzieci czekają programy animacyjne, dyskoteki z maskotkami wydrami - Oskarem i Oliwią i nadmuchiwane atrakcje.


MIEJSCA ZABAWY
-
doskonale będą się bawić wszystkie dzieci. Mogą przeżyć wspaniałe chwile w „małpim gaju”, poszaleć w basenie z piłeczkami i poćwiczyć umiejętności narciarskie. Dzieci mogą malować, rysować i grać, a Wy możecie odpoczywać. Kąciki zabaw wyposażone są w miękkie, elastyczne elementy, dzięki czemu dzieci mogą bawić się bez strachu.
    Kąciki dla dzieci to miejsca przeznaczone do zabawy dla najmłodszych gości. Kącik dziecięcy Oskara znajduje się koło recepcji, przeznaczony jest dla gości hotelowych. Duże kąciki dla dzieci znajdują się także przy basenach. Cały środek kącików przygotowany jest do rzucania, skakania i biegania.
   Latem zapraszamy do korzystania z atrakcji zewnętrznych: piaskownic, huśtawek, ścianek wspinaczkowych i drabinek.
   W morzu zabawy pod Tatrami spragnieni wrażeń podróżnicy odkrywają Wyspę Skarbów. Z inspiracji jednej z najpopularniejszych historii wszech czasów powstał basen dla dzieci w stylu egzotycznej zatoki, w której nie mogło zabraknąć wraku statku ze zjeżdżalniami i rurami. Wspaniały basen Treasure Island, pobudza dziecięcą wyobraźnię.

Legwan spod Tatr
   Dreszczyk emocji, przygoda, egzotyka. Czego dzieci mogą się spodziewać na wyspie pełnej piratów? Przede wszystkim to żadne bujdy -  woda naprawdę jest słona! Taka sama jak w morzu! Nowa strefa dla dzieci z tarasem wypoczynkowym i licznymi atrakcjami została pomyślana jako miejsce nie tylko dla maluchów, lecz również dla dorosłych. Wszystkich gości z daleka i bliska zapraszamy na rejs zabytkowym statkiem, do udziału w programach animacyjnych i weekendowych zabawach dla dzieci. Zobaczcie prawdziwy show z piratami! Zabawne postaci w przebraniach nadają wyspie charakteru, przygotujcie się na ubaw po pachy. Dla najmłodszych - moc wyspiarskich atrakcji. W basenie dla dzieci - żółwie i rybki Nemo, zaś maskotką Treasure Island jest legwan z archipelagu Galapagos.
   Każdego skarbu trzeba strzec jak oka w głowie. Podobnie jest z gwieździstą nowością w podtatrzańskim AquaCity Poprad. Od tej chwili skarbów na wyspie będą strzegli pupile i obrońcy - legwany, HUGO i BOSS. Wszyscy goście mogą zobaczyć świeżo mianowanego władcę wyspy i oczywiście jest to wspaniała okazja do pamiątkowego zdjęcia. Takie spotkania odbywają się podczas imprez dla maluchów.Atrakcje turystyczne

- lokalizacja na styku Tatr i Spiszu zapewnia wiele ciekawych możliwości wypoczynku od turystyki szlakami Tatr oraz Słowackiego RAJU, poprzez poznawanie historii i skarbów SPISZU: Levoczy, Spiskiego Hradu, Spiskiej Soboty sławnej kościołem św. Jerzego (odwiedziła królowa Elżbieta), „Gotyckiej drogi” wpisanej na listy UNESCO... i wiele więcej...

Preglej komentarje (0)
... photo...


*Trenčianske Teplice


*Sklené Teplice

Rarytas na skalę Europejską - kąpiel parowa w jaskini a także zabiegi najwyższej jakości oferuje swoim gościom idylliczne uzdrowisko Szklane Cieplice.

*Kąpielisko termalne Čajka Bojnice


*Rajec Teplice


*Turčianske Teplice


*Termal Raj Liptovský Ján


*Uzdrowisko
Nový Smokovec*Vyšné Ružbachy


*Bardejovské Kúpele