Kąpieliska termalne, jeziora, baseny

News
Kąpieliska, termy...
by Pogranicze SK
Published: December 25, 2011
Izpis    Email


Vyšné Ružbachy
   Największą atrakcją jest trawertynowe jeziorko o nazwie  Krater. Napełnione jest wodą termalną ze źródła Izabela. Wypływa z niego uroczy potoczek, drążąc w ziemi swoje ścieżki. Jeziorko ma średnicę 20 metrów, a głębokość 3 metry. Temperatura wody to 22 stopnie. Jeziorko często ma błękitno-seledynową barwę.
Kąpielisko termalne Vrbov koło Kežmarku
   Woda geotermalna, którą wypełnione są baseny, ma swe źródło na wysokości 2000 m. Zawiera ona minerały oddziałujące korzystnie na układ ruchowy, oddechowy, nerwowy, sercowo-naczyniowy i skórę.
   Temperatura bijącego źródła osiąga 59°C. W basenach utrzymywana jest temperatura od 26 do 38°C. Doskonały relaks zapewniają zamontowane w basenach dysze z prądami bieżącej wody, które pozwalają rozluźnić napięte mięśnie.
   Kąpielisko bardzo często odwiedzają sportowcy, którzy potrzebują odpoczynku i regeneracji sił po intensywnej jeździe na nartach czy wspinaczce. Jeżeli ktoś potrzebuje pomocy specjalisty, może mu pomóc odpowiednio dobrany rodzaj masażu tajskiego.
   Do dyspozycji gości jest też bar z przekąskami, a obfity posiłek można zjeść w restauracji „Koliba”, która znajduje się na terenie kąpieliska termalnego.
   Wejście na baseny znajduje się w nowym, przeszklonym budynku, z którego do basenów zewnętrznych prowadzi specjalny kanał. W sezonie zimowym do dyspozycji gości jest pięć basenów:
• wykonany ze stali nierdzewnej basen z wodą oczyszczoną, którego elementami są dysze doprowadzające wodę (32°C),
• wykonany ze stali nierdzewnej „motyl” z wodą geotermalną (38°C),
• brodzik z wodą geotermalną (38°C),
• basen pływacki z podgrzewaną wodą geotermalną (26°C),
• basen dla dzieci wewnątrz budynku z wodą oczyszczoną (32°C).

   Imponujący widok na panoramę tatrzańskich szczytów tworzy niezapomnianą atmosferę i sprzyja relaksowi.Preglej komentarje (0)
... photo...


*Trenčianske Teplice


*Turčianske Teplice


*Termal Raj Liptovský Ján


*Uzdrowisko Nový Smokovec


*Vyšné Ružbachy


*Bardejovské Kúpele