Kąpieliska termalne, jeziora, baseny

News
Jezioro, baseny, termy i SPA...
by Pogranicze SK
Published: November 10, 2013
Izpis    Email   Dla gości przygotowano także dalsze atrakcje, np.: długa zjeżdżalnia, krótka zjeżdżalnia, dzika rzeka, rozhuśtana zatoka, plac zabaw.
   Basen ze sztuczną falą oferuje symulację morskiego falowania, basen relaksacyjny jest wyposażony w różnego rodzaju dysze masujące (na partie łydek, pleców itp.) zaś basen z masażem, poza mnóstwem dysz masujących umieszczonych przy ławkach, zapewnia masaż wodny całego ciała na leżakach wodnych.
   Do dyspozycji sauna fińska, ziołowa, infrasauna i parowa z  wyjątkowymi ceremoniami. Lodospad, prysznice z masażem, wiadro do schładzania ciała po pobycie w saunie, nierdzewny basen chłodzący, kąpiel Kneippa, whirpool.
   W pobliżu Thermal Parku Sirava oraz zbiornika wodnego znajduję się zróżnicowana baza noclegowa dla około 2400 osób hotele, pensjonaty, domki letniskowe, campingi...
   Region Dolny Zemplin należy do najcieplejszych i najbardziej nasłonecznionych regionów na Słowacji. Sirava to idealne miejsce do letniego wypoczynku. Oprócz kąpieli wodnych oferuje idealne warunki dla miłośników wędkarstwa i sportów wodnych (jachting, rowery, narty i skutery wodne...).
   Wzgórza Wyhorlackie z najwyższym szczytem Wyhorlat (1076 m) są także wspaniałym miejscem do uprawiania turystyki pieszej. Szczególnie polecamy pieszą wyprawę na słowackie Morskie Oko (jezioro górskie położone na wysokości 618 m) oraz naturalną platformę widokową Sniński Kamień położoną na wysokości (1006 m). W związku z ciepłym klimatem region słynie również z produkcji wspaniałych win, które warto podczas pobyt na Dolnym Zemplinie skosztować wraz z kuchnią regionalną.Dlaczego warto odwiedzić Thermal park Šírava? Pod jakim względem jest on taki wyjątkowy?
   Thermal park Šírava jest bardzo dobrze usytuowany. Goście mają możliwość podziwiać przepiękny widok na drugą największą zaporę wodną na Słowacji - Zemplínską Šíravę, a także na pasmo górskie Vihorlat. Wodny Świat składa się z trzech głównych basenów wewnętrznych: basen z  falami basen pływacki, basen relaksacyjny i basen z masażami. Dla dzieci do 5 lat jest do dyspozycji basen dziecięcy. Basen z falami jest charakterystyczny pod względem symulacji fal morskich, basen relaksacyjny oferuje dużo różnych dysz do masażu (łydki, kręgosłup), a basen z masażami oferuje gościom hydromasaż oraz hydromasaż całego ciała na leżakach wodnych do masażu. Na zewnątrz czeka na gości pycha Thermal parku Šírava - basen termalny z wodą geotermalną. W jego pobliżu znajdują się dwa baseny zewnętrzne, tzn. basen wypoczynkowy i pływacki. Thermal park Šírava oferuje także różne atrakcje, np. dużą zjeżdżalnię, krótką zjeżdżalnię, dziką rzekę i rozhuśtaną zatokę. Na piętrze mieści się Centrum Wellness o powierzchni 800m2, w którym znajduje się sauna parowa i 3 suche sauny - Sauna Bio, infrasauna i sauna fińska. W każdej z nich odbywają się ceremonie saunowe. Częścią wellness jest także duży basen chłodzący i wanna z hydromasażem. Zrelaksować można się także korzystając z masażu lub chodząc po suchym lub mokrym chodniku Kneippa. Do dyspozycji są dwie strefy wypoczynku z leżakami - pierwsza znajduje się na piętrze hali basenowej, a druga z widokiem na Zemplínską Šíravą znajduje się w Centrum Wellness. W okresie letnim na gości Thermal parku Šírava czeka urozmaicenie pobytu w postaci programów animacyjnych. Bezpośrednio w hali basenowej jest do dyspozycji również bogata oferta dań i napojów.

Co oferuje Wodny Świat?
   Wodny Świat oferuje odwiedzającym 7 basenów, atrakcje wodne, basen z falami, rozhuśtaną zatokę, dziką rzekę, basen z masażami, basen relaksacyjny, zjeżdżalnie i basen dla dzieci. Basen z falami oferuje symulację fal morskich. W basenie z masażami i basenie relaksacyjnym są do dyspozycji różne dysze do masażu. Wszystkie baseny zostały wykonane z najwyższej jakości stali nierdzewnej.

Woda w basenach jest najwyższej jakości.
   Baseny w Thermal parku Šírava charakteryzują się doskonałą jakością. Podczas budowania basenów czerpaliśmy inspirację od konkurencyjnych thermal parków w Europie. Do ich budowy zastosowano stal nierdzewną najwyższej jakości. Główne parametry tej jakości stali nierdzewnej  cechuje bezproblemowa konserwacja i bardzo długa żywotność. Uzdatnienie wody w basenie nie jest sprawą łatwą. W celu jej uzdatnienia skorzystaliśmy z usług firmy ProMinent, która już od dziesięcioleci jest jednym z wiodących dostawców w sferze technologii basenowych i oferuje kompletne spektrum rozwiązań technicznych uzdatniania wody. Czy już mammy do czynienia z flokulacją, filtracją, uzdatnianiem pH lub dezynfekcją, to urządzenia ProMinent są proponowane jako wzajemnie uzupełniająca się całość, ale istnieje możliwość ich indywidualnego zainstalowania. W związku z dezynfekcją wody w basenach Thermal parku, zastosowano jedną z najnowocześniejszych technologii tzn. membranowe elektrolizy CHLORINSITU III. W zasadzie chodzi o to, że bezpośrednio w obiekcie powstaje z soli (NaCI) za pomocą elektrolizy ultra czysty roztwór podchlorynu sodu, który jest dezynfektantem, a więc chroni przed przenikliwym zapachem chloru oraz nie drażni oczu ani skóry.

Czy w basenach znajduje się woda termalna?
   Zewnętrzny basen siedzący jest napełniany wodą z odwiertu geotermalnego. Dzięki dokładnemu porównaniu wody geotermalnej z odwiertu w Kaluži z wodami z odwiertów z pobliskiego Uzdrowiska w Sobrancach jest oczywiste, że mają one prawie taki sam skład. Thermal park Šírava jest jedynym miejscem turystycznym na Zemplíne, które może poszczycić się wykorzystaniem wody geotermalnej, jaką już w XVIII wieku stosowali nasi przodkowie w celach uzdrowiskowych.

Preglej komentarje (0)
... photo...


*Trenčianske Teplice


*Sklené Teplice

Rarytas na skalę Europejską - kąpiel parowa w jaskini a także zabiegi najwyższej jakości oferuje swoim gościom idylliczne uzdrowisko Szklane Cieplice.

*Kąpielisko termalne Čajka Bojnice


*Rajec Teplice


*Turčianske Teplice


*Termal Raj Liptovský Ján


*Uzdrowisko
Nový Smokovec*Vyšné Ružbachy


*Bardejovské Kúpele