Kąpieliska termalne, jeziora, baseny

News
Terma pod Tatrami Zachodnimi na Oravie...
by Pogranicze SK
Published: March 20, 2010
Izpis    Email   Niedaleko granicy z Polską, znajdują się Oravice, gdzie baseny wypełnia wysoko zmineralizowana woda termalna. To miejsce dla osób, które chcą się odstresować. Pomagają w tym właściwości gorących źródeł oraz atrakcje parku wodnego, obejmujące baseny, zjeżdżalnie czy boiska do gry w piłkę.

   Park wodny Meander mieści się w górskiej miejscowości u stóp Tatr Zachodnich. O jego wyjątkowości przesądza nie tylko wykorzystywana w nim lecznicza woda geotermalna. W jednym miejscu znajdziesz tu piękną tatrzańską naturę i mnóstwo dobrej zabawy dla całej rodziny.

   Dumą naszego resortu jest basen ze sztucznymi falami. Siłę pływu morskiego możesz wypróbować w basenach odkrytych. Fale sa naprawdę wysokie, a szaleństwa we wzburzonej wodzie zachwycą każdego.

   Morska kąpiel areozolowa to delikatny prysznic w formie  sprayu na całe ciało, z użyciem wyjątkowej wody morskiej z "europejskiego Morza Martwego". Zawartość substancji mineralnych kilkakrotnie przekracza zawartość analogicznych w powietrzu nadmorskim. Substancje te mają naukowo udowodniony zbawienny wpływ na drogi oddechowe.

Bicze i gejzery wodne
   Przekonaj się, jak pływa się pod wodospadem. Pod trampoliną nad basenem sportowym bicze wodne tworzą dwie ściany wody.
   Dzieciom na pew
no spodobają się gejzery wodne. Twoje zmęczone plecy docenią bicze wodne w basenach relaksacyjnych.


Woda geotermalna
Odwiert geotermalny w Orawicach sięga aż na głębokość 1611 m pod powierzchnią ziemi. Jego temperatura wynosi 58° C, w związku z czym woda na potrzeby term musi być chłodzona do odpowiedniej temperatury 28-38° C.
   Woda jest bogata w minerały i mikroelementy o naukowo udowodnionym zbawiennym wpływie na organizm i spełnia parametry wód leczniczych. Znajdziemy w niej: mangan, wapń, magnez, lit, żelazo, siarczany i wodorowęglany.Sztuczne fale

   Czy w zamkniętych basenach mogą powstawać fale do złudzenia przypominające te morskie? Zdecydowanie TAK! Ta  jedna z największych atrakcji naszego Aquaparku, wywołuje wrażenie kąpieli w morzu. Powstają one w zewnętrznym rekreacyjnym basenie o rozległej powierzchni, co dodatkowo potęguje efekt otwartego, lekko wzburzonego morza. Pływanie w nim jest może odrobinę trudniejsze, ale dostarcza niezapomnianych przeżyć, a samowolne oddanie się rytmicznie napierającym falom, daje możliwość poczucia swobody, lekkości i chwili kojącego relaksu. W połączeniu z otulającym ciepłem słońca i podmuchami świeżego powietrza jest radosną i przyjemną żywą atrakcją.

Temperatura wody termalnej 28-38°C - 34-36°C
   Zewnętrzny basen o rozległej powierzchni, podzielony na część sportową i część rekreacyjną W basenie sportowym, na dwudziestopięciometrowych torach pływackich o gł.: 1,2m, wielu z naszych Gości spędza aktywnie czas swojego wypoczynku, mając satysfakcjonujące warunki do pływania. Wydzielone są tam również płytsze miejsca z podwodnymi ławeczkami do masażu, a oprócz tego znajdziecie tam państwo bicze wodne, fontanny, wodospad spadający z mostu i „tryskającą“ wysepkę.
   Sąsiedni basen rekreacyjny, to jedyne i niepowtarzalne miejsce w całej Słowacji! Cyklicznie są w nim wytwarzane  sztuczne fale, będące wielką atrakcją każdej grupy wiekowej. Przyjemność i całkowite odprężenie pośród malowniczej scenerii Tatr, to nie tylko relaks, ale równocześnie solidna porcja pozytywnej energii. W tej części, cieszy się również swoją popularnością „fontanna grzybek“, niezwykle interesująca nie tylko dla najmłodszych.
   Po wielu atrakcjach w tych basenach, możecie państwo odpocząć w ogólnie dostępnych, wygodnych leżakach, ciesząc się świeżym powietrzem i promieniami słońca. Sport i rekreacja w tym basenie = radość z wrażeń i wypoczynek dla całej rodziny…
* W sezonie zimowym termalna woda w tych basenach osiąga temperaturę 38°C, co jest niezwykłym przeżyciem wśród zimowej scenerii.
   W tych basenach czeka na Was wiele atrakcji wodnych, takich jak sztuczne fale, podwodne ławeczki, dysze, natryski i inne urozmaicenia służące do hydromasażu. Niektóre  z tych basenów bezpośrednio łączą się z zewnętrznymi basenami, co daje możliwość korzystania z kąpieli termalnych w każdych warunkach pogodowych. Zewnętrzne baseny również wyposażone są w atrakcje wodne.

Morska kąpiel solankowa
   Jest to delikatna kąpiel pod natryskami z użyciem wody z Martwego Morza. Woda do kąpieli nie jest  wytwarzana pod wpływem ciepła, ale pod wpływem ciśnieniem powietrza na specjalny natrysk, dlatego też zawiera wszystkie minerały i sole, które znajdują się w tej wodzie. Ich skoncentrowanie kilkukrotnie przewyższa ilość tych substancji w porównaniu do powietrza nadmorskiego. Taka kąpiel - inhalacja, to same plusy dla ciała, a zwłaszcza dla układu oddechowego.

  Sposób łączenia w dyszach wody z pobieranym z zewnątrz powietrzem, prowadzi do wodno-powietrznych prądów wody termalnej, wypompowywanych pod wysokim ciśnieniem. Jest to niezwykłe połączenie właściwości klasycznego masażu z leczniczymi właściwościami wody termalnej. Hydromasaż w tej wodzie ma same zalety, m.in.; poprawia samopoczucie, pobudza i dodaje energii, usuwa zmęczenie i odpręża.

AQUAPARK ORAVICE
- dba również o najmłodszych. Basen dla dzieci posiada odpowiednie warunki do zabawy i wybryków Waszych pociech. Dwie zjeżdżalnie i wodny grzybek uatrakcyjnią im zabawę.
   Pomimo tego, że woda w tym basenie jest płytka, prosimy dzieci nie zostawiać bez opieki.

Preglej komentarje (0)
... photo...


*Trenčianske Teplice


*Sklené Teplice

Rarytas na skalę Europejską - kąpiel parowa w jaskini a także zabiegi najwyższej jakości oferuje swoim gościom idylliczne uzdrowisko Szklane Cieplice.

*Kąpielisko termalne Čajka Bojnice


*Rajec Teplice


*Turčianske Teplice


*Termal Raj Liptovský Ján


*Uzdrowisko
Nový Smokovec*Vyšné Ružbachy


*Bardejovské Kúpele