Kąpieliska termalne, jeziora, baseny

News
Terma pod Tatrami Zachodnimi...
by Pogranicze SK
Published: March 10, 2010
Izpis    EmailSztuczne fale
   Czy w zamkniętych basenach mogą powstawać fale do złudzenia przypominające te morskie? Zdecydowanie TAK! Ta jedna z największych atrakcji naszego Aquaparku, wywołuje wrażenie kąpieli w morzu. Powstają one w zewnętrznym rekreacyjnym basenie o rozległej powierzchni, co dodatkowo potęguje efekt otwartego, lekko wzburzonego morza. Pływanie w nim jest może odrobinę trudniejsze, ale dostarcza niezapomnianych przeżyć, a samowolne oddanie się rytmicznie napierającym falom, daje możliwość poczucia swobody, lekkości i chwili kojącego relaksu. W połączeniu z otulającym ciepłem słońca i podmuchami świeżego powietrza jest radosną i przyjemną żywą atrakcją.

Temperatura wody termalnej 28-38°C - 34-36°C
   Zewnętrzny basen o rozległej powierzchni, podzielony na część sportową i część rekreacyjną W basenie sportowym, na dwudziestopięciometrowych torach pływackich o gł.: 1,2m, wielu z naszych Gości spędza aktywnie czas swojego wypoczynku, mając satysfakcjonujące warunki do pływania. Wydzielone są tam również płytsze miejsca z podwodnymi ławeczkami do masażu, a oprócz tego znajdziecie tam państwo bicze wodne, fontanny, wodospad spadający z mostu i „tryskającą“ wysepkę.
    Sąsiedni basen rekreacyjny, to jedyne i niepowtarzalne miejsce w całej Słowacji! Cyklicznie są w nim wytwarzane sztuczne fale, będące wielką atrakcją każdej grupy wiekowej. Przyjemność i całkowite odprężenie pośród malowniczej scenerii Tatr, to nie tylko relaks, ale równocześnie solidna porcja pozytywnej energii. W tej części, cieszy się również swoją popularnością „fontanna grzybek“, niezwykle interesująca nie tylko dla najmłodszych.
   Po wielu atrakcjach w tych basenach, możecie państwo odpocząć w ogólnie dostępnych, wygodnych leżakach, ciesząc się świeżym powietrzem i promieniami słońca. Sport i rekreacja w tym basenie = radość z wrażeń i wypoczynek dla całej rodziny…
* W sezonie zimowym termalna woda w tych basenach osiąga temperaturę 38°C, co jest niezwykłym przeżyciem wśród zimowej scenerii.
   W tych basenach czeka na Was wiele atrakcji wodnych, takich jak sztuczne fale, podwodne ławeczki, dysze, natryski i inne urozmaicenia służące do hydromasażu. Niektóre  z tych basenów bezpośrednio łączą się z zewnętrznymi basenami, co daje możliwość korzystania z kąpieli termalnych w każdych warunkach pogodowych. Zewnętrzne baseny również wyposażone są w atrakcje wodne.

Morska kąpiel solankowa
    Jest to delikatna kąpiel pod natryskami z użyciem wody z Martwego Morza. Woda do kąpieli nie jest wytwarzana pod wpływem ciepła, ale pod wpływem ciśnieniem powietrza na specjalny natrysk, dlatego też zawiera wszystkie minerały i sole, które znajdują się w tej wodzie. Ich skoncentrowanie kilkukrotnie przewyższa ilość tych substancji w porównaniu do powietrza nadmorskiego. Taka kąpiel - inhalacja, to same plusy dla ciała, a zwłaszcza dla układu oddechowego.

  Sposób łączenia w dyszach wody z pobieranym z zewnątrz powietrzem, prowadzi do wodno-powietrznych prądów wody termalnej, wypompowywanych pod wysokim ciśnieniem. Jest to niezwykłe połączenie właściwości klasycznego masażu z leczniczymi właściwościami wody termalnej. Hydromasaż w tej wodzie ma same zalety, m.in.; poprawia samopoczucie, pobudza i dodaje energii, usuwa zmęczenie i odpręża.

   AQUAPARK ORAVICE dba również o najmłodszych. Basen dla dzieci posiada odpowiednie warunki do zabawy i wybryków Waszych pociech. Dwie zjeżdżalnie i wodny grzybek uatrakcyjnią im zabawę.
   Pomimo tego, że woda w tym basenie jest płytka, prosimy dzieci nie zostawiać bez opieki.Preglej komentarje (0)
... photo...


*Trenčianske Teplice


*Turčianske Teplice


*Termal Raj Liptovský Ján


*Uzdrowisko Nový Smokovec


*Vyšné Ružbachy


*Bardejovské Kúpele