Kąpieliska termalne, jeziora, baseny

News
Uzdrowisko i lecznicza woda termalna...
by Pogranicze SK
Published: August 5, 2009
Izpis    Email





   Pomiędzy dwoma parkami narodowymi, Mała Fatra i Wielka Fatra, leżą Turčianske Teplice. Tutaj też wykorzystuje się wodę, jaką dają gorące źródła na Słowacji. Na miejscu czekają oczywiście baseny z gorącą wodą, a w okolicy wiele atrakcji turystycznych, takich jak trasy rowerowe, ośrodki narciarskie, muzea oraz zabytki.



Niezapomniane wrażenia dla każdego odwiedzającego.

   Park wodny pełen zabawy, basenów i atrakcji słynący z wielu usług odnowy biologicznej w Wellness Spa centrum wzniesionym bezpośrednio na termalnych wodach leczniczych i mineralnych, która poświęcona jest leczeniu uzdrowiskowemu.

Uzdrowiskowe wody w Spa pomagają i łagodzą.
    Woda posiada właściwości lecznicze dzięki swojemu składowi i temperaturze osiągającej wartość od 38 do 46°C co wzmacnia lecznicze działanie. Pomaga zwłaszcza w leczeniu zaburzeń ruchowych, a także trudności z drogami moczowymi. Hotele i pensjonaty zapewniają zakwaterowanie, leczenie i pobyt.

Zabawa w Aquaparku dla dzieci.
   Od 1993 roku w Spa i sanatoriach leczą się dzieci. Wszystkie te atrybuty znajdują się na obrzeżach pięknego parku zdrojowego jednocześnie oferują wiele atrakcji. Temperatura wody termalnej w parku wodnym powoduje że jest otwarty przez cały rok.

Atrakcje i baseny. Aquapark podzielony jest na dwie części.
   W pierwszej, znanej jako części Spa, możliwe jest, spędzenie czasu w basenie wypoczynkowym i rehabilitacyjnym lub w jacuzzi. Witalny świat, który oferuje masaże, okłady, łaźni parowej lub sauny.
   W drugiej części oferuje swoim gościom 25-metrowy (basen zewnętrzny z  kaskadami wodnymi i hydromasażem), basen z miejscami siedzącymi z oświetleniem i efektami dźwiękowymi.
   Popularne są również; basen pełen atrakcji (zewnętrzny wyposażony w leżaki z hydromasażem, rwącą rzekę oraz kaskady, bicze wodne).
Czynne przez cały rok;
- czerwony,
unikatowy basen uspakajający znajdujący się bezpośrednio na źródle termalnym (38°C)
,
- ludowy,
rehabilitacyjny z prądami wodnymi i hydromasażami (33°C)
,
- Whirlpool,
okrągła wirówka dla 8 dorosłych osób (35°C).


   W sąsiedztwie parku wodnego, który rozciąga się w dorzeczu doliny Turczańskiej oferują wiele atrakcji na przykład - możliwości uprawiania turystyki pieszej i rowerowej, latem - kąpiele, w zimie - uprawiania narciarstwa, również zwiedzimy liczne zabytki - naprawdę warto zobaczyć.





Preglej komentarje (0)
... photo...


*Trenčianske Teplice


*Sklené Teplice

Rarytas na skalę Europejską - kąpiel parowa w jaskini a także zabiegi najwyższej jakości oferuje swoim gościom idylliczne uzdrowisko Szklane Cieplice.

*Kąpielisko termalne Čajka Bojnice


*Rajec Teplice


*Turčianske Teplice


*Termal Raj Liptovský Ján


*Uzdrowisko
Nový Smokovec



*Vyšné Ružbachy


*Bardejovské Kúpele