Kąpieliska termalne, jeziora, baseny

News
Cisza, spokój, wypoczynek - nie tylko uzdrowisko...
by Pogranicze SK
Published: October 3, 2011
Izpis    EmailAQUA – VITAL PARK UZDROWISKO LUCZKI
   W przyjemnym otoczeniu zdroju LUCZKI czeka na Państwa park o całorocznej eksploatacji, którego częścią jest zewnętrzny basen wypoczynkowy o temperaturze wody 28 - 33 °C z licznymi atrakcjami (siedzenia powietrzne, przeciwprąd, dysze do masażu, leżak powietrzny, kielich wodny, natryski wodne, oświetlenie podłogowe). Bezpośrednio z nim połączony jest także basen zewnętrzny przeznaczony do siedzenia z wodą źródlaną o temperaturze 36 - 38 °C. Do dyspozycji jest także dzielony wewnętrzny leczniczy basen źródlany o temperaturze wody 33 °C i 35 °C. Dla tych, którzy kochają saunę przeznaczony jest świat witalny (świat sauny) który mieści: saunę fińską, saunę mentolową, kąpiel rzymski z naturalnymi esencjami do inhalowania, kąpiel Kneippa, tepidarium, prysznic turbo, prysznic- deszcz. W świecie sauny wykorzystywane są olejki eteryczne, mieszaniny substancji ulatniających, które uzyskiwane są z roślin. Substancje te są nosicielami zapachów i posiadają właściwości lecznicze, dlatego są przez ludzi popularnie wykorzystywane już od dawna.

   Nowością dla klientów jest zrekonstruowane CENTRUM BALNEOLOGICZNE
, gdzie klienci mogą korzystać z zabiegów  leczniczych w nowych i pięknych pomieszczeniach, które z pewnością dopomogą do lepszego działania poszczególnych zabiegów. Zabiegi można wcześniej zamówić telefonicznie oraz przy płaceniu za zabieg można skorzystać z rabatu LRC. Powstało także nowoczesne vital caffe, gdzie można skrócić i uprzyjemnić sobie czas oczekiwania na zabiegi przy dobrej kawie, placku lub innym smakołyku.

   Piękne przyrodnicze otoczenie połączone z leczniczą wodą źródlaną zapewni wspaniały wypoczynek w atrakcyjnych cenach. W
Dependance Liptov został otwarty wellness ze sauną fińską, infrasauną, basenem chłodzącymi jacuzzi ze słoną wodą, przygotowaną z morskiej soli. Drogi oddechowe można leczyć w nowej suchej oraz mokrej jaskini soli
. Jednocześnie dochodzi do ulepszenia całkowitego stanu zdrowia. Woda lecznicza leczy aparat ruchu, układ płciowy, choroby nerwowe, choroby onkologiczne, choroby układu pokarmowego, zaburzenia metaboliczne, oraz choroby zawodowe. Wysoka zawartość wapnia sprzyja profilaktyce oraz wspomaga leczenie osteoporozy.

Leczenie uzdrowiskowe
w Lúčkach,
-
to jedna z najbardziej skutecznych metod. Istota wszystkich terapii balneologicznych polega na niespecyficznym działaniu ogólnym, które wpływa na samopoczucie i odgrywa pozytywną rolę w procesie zdrowienia przede wszystkim poprzez regulację funkcji wegetatywnych organizmu
.
   Decydującym czynnikiem w kompleksowej kuracji uzdrowiskowej jest termalna woda mineralna ze źródła Walentyna o temperaturze 32 °C  i woda termalna ze źródła HGL-3 o temperaturze 37 °C, w naturalnej formie wykorzystywana w basenach oraz we wszystkich kąpielach indywidualnych. Mineralne wody termalne w uzdrowisku Lúčky zostały sklasyfikowane jako naturalne, lecznicze, nisko zmineralizowane, siarczanowo-wodorowęglanowe, wapienno-magnezowe, węglanowe, hipotoniczne, letnie. Według pochodzenia ich składu chemicznego zaliczają się do wód petrogenicznych, o charakterze węglanowo-sulfatogenicznym. Mają słaby wapienno-suflatowy chemizm. Wśród składnikó gazowych istotna jest obecność wolnego CO2, który istotnie wpływa na ostateczny chemizm wód. Choć leczenie uzdrowiskowe schorzeń układu ruchu i chorób ginekologicznych jest i powinno być kompleksowe, to cała istota terapii opiera się na zabiegach fizjoterapeutycznych z wykorzystaniem naturalnych źródeł leczniczych.

C
ałoroczny AQUA -
VITAL PARK,
- w którym znajduje się basen do siedzenia wypełniony  leczniczą mineralną wodą termalną o temperaturze 36 °C - 38 °C, basen rekreacyjny z wodą o temperaturze 28 °C -
33 °C i licznymi atrakcjami (fotele i leżaki nadmuchiwane, sztuczna fala, grzybek) oraz kompleks saun (sauna fińska, sauna mentolowa, rzymskie kąpiele parowe, kąpiele Kneippa i tepidarium). Do dyspozycji jest również dzielony basen wewnętrzny z wodą leczniczą o temperaturze 33 i 35 °C.

    Zapraszamy do uzdrowiska gości w każdym wieku. Uzdrowisko oferuje różne rodzaje pobytów - lecznicze, leczniczo-profilaktyczne, odchudzające, dla seniorów, specjalne programy dla kobiet i mężczyzn, pobyty turystyczne i narciarskie, pobyty ukierunkowane na leczenie osteoporozy.
Zabawa, GRA RODZINNA na łonie natury tu;
https://www.visitliptov.sk/pl/liptoviedky/

   Park zaprasza do korzystania z odkrytego basenu rekreacyjnego z wodą o temperaturze 28-33 °C z licznymi atrakcjami: podwodne oświetlenie, dysze masujące, bicze wodne oraz baseny zapewniające relaks i odprężenie.

Do dyspozycji jest również kryty basen mineralny z wodą.
   W pobliżu basenów odkrytych znajdują się również inne atrakcje, z których klienci mogą korzystać gdy nie przebywają w basenie - szachy gigant, boisko do siatkówki, trampolina dla dzieci, huśtawki, tor przeszkód dla dzieci.
   Z basenów jest przejście do witalnego świata (kompleks
 saun), którego wnętrza pomagają osiągnąć harmonię, a nowoczesne wyposażenie zapewnia przyjemny relaks i odprężenie. Dobroczynne działanie sauny jest znane od niepamiętnych czasów. Gorące powietrze powoduje wzmożone pocenie i pozwala pozbyć się szkodliwych toksyn, otwiera pory, poprawia przepływ krwi, działa uspakajająco i relaksacyjnie. Witalny świat oferuje: saunę fińską, saunę mentolową, rzymską kąpiel parową z naturalnymi esencjami do inhalacji, kąpiel Kneippa, tepidarium, prysznic turbo, prysznic deszcz.

   W witalnym świecie stosowane są naturalne olejki, których działanie w połączeniu z inhalacją pozwala pozbyć się toksyn, wzmacnia odporność organizmu i skutecznie chroni przed przeziębieniami. Naturalne olejki niwelują napięcie psychiczne i stres.Preglej komentarje (0)
... photo...


*Trenčianske Teplice


*Sklené Teplice

Rarytas na skalę Europejską - kąpiel parowa w jaskini a także zabiegi najwyższej jakości oferuje swoim gościom idylliczne uzdrowisko Szklane Cieplice.

*Kąpielisko termalne Čajka Bojnice


*Rajec Teplice


*Turčianske Teplice


*Termal Raj Liptovský Ján


*Uzdrowisko
Nový Smokovec*Vyšné Ružbachy


*Bardejovské Kúpele