Kąpieliska termalne, jeziora, baseny

News
... nie tylko uzdrowisko...
by Pogranicze SK
Published: April 25, 2010
Izpis    EmailLeczenie
uzdrowiskowe
w Lúčkach
,
-
to jedna z najbardziej skutecznych metod. Istota wszystkich terapii balneologicznych polega na niespecyficznym działaniu ogólnym, które wpływa na samopoczucie i odgrywa pozytywną rolę w procesie zdrowienia przede wszystkim poprzez regulację funkcji wegetatywnych organizmu
.
   Decydującym czynnikiem w kompleksowej kuracji uzdrowiskowej jest termalna woda mineralna ze źródła Walentyna o temperaturze 32 °C i woda termalna ze źródła HGL-3 o temperaturze 37 °C, w naturalnej formie wykorzystywana w basenach oraz we wszystkich kąpielach indywidualnych. Mineralne wody termalne w uzdrowisku Lúčky zostały sklasyfikowane jako naturalne, lecznicze, nisko zmineralizowane, siarczanowo-wodorowęglanowe, wapienno-magnezowe, węglanowe, hipotoniczne, letnie. Według pochodzenia ich składu chemicznego zaliczają się do wód petrogenicznych, o charakterze węglanowo-sulfatogenicznym. Mają słaby wapienno-suflatowy chemizm. Wśród składnikó gazowych istotna jest obecność wolnego CO2, który istotnie wpływa na ostateczny chemizm wód. Choć leczenie uzdrowiskowe schorzeń układu ruchu i chorób ginekologicznych jest i powinno być kompleksowe, to cała istota terapii opiera się na zabiegach fizjoterapeutycznych z wykorzystaniem naturalnych źródeł leczniczych.


Całoroczny AQUA - VITAL PARK,
- w którym znajduje się basen do siedzenia wypełniony leczniczą mineralną wodą termalną o temperaturze 36 °C
- 38 °C, basen rekreacyjny z wodą o temperaturze 28 °C - 33 °C i licznymi atrakcjami (fotele i leżaki nadmuchiwane, sztuczna fala, grzybek) oraz kompleks saun (sauna fińska, sauna mentolowa, rzymskie kąpiele parowe, kąpiele Kneippa i tepidarium). Do dyspozycji jest również dzielony basen wewnętrzny z wodą leczniczą o temperaturze 33 i 35 °C.

   Zapraszamy do uzdrowiska gości w każdym wieku. Uzdrowisko oferuje różne rodzaje pobytów - lecznicze, leczniczo-profilaktyczne, odchudzające, dla seniorów, specjalne programy dla kobiet i mężczyzn, pobyty turystyczne i narciarskie, pobyty ukierunkowane na leczenie osteoporozy.
   Park zaprasza do korzystania z odkrytego basenu rekreacyjnego z wodą o temperaturze 28-33 °C z licznymi atrakcjami: podwodne oświetlenie, dysze masujące, bicze wodne oraz baseny zapewniające relaks i odprężenie.

Do dyspozycji jest również kryty basen mineralny z wodą.
   W pobliżu basenów odkrytych znajdują się również inne atrakcje, z których klienci mogą korzystać gdy nie przebywają w basenie - szachy gigant, boisko do siatkówki, trampolina dla dzieci, huśtawki, tor przeszkód dla dzieci.
   Z basenów jest przejście do witalnego świata (kompleks saun), którego wnętrza pomagają osiągnąć harmonię, a nowoczesne wyposażenie zapewnia przyjemny relaks i odprężenie. Dobroczynne działanie sauny jest znane od niepamiętnych czasów. Gorące powietrze powoduje wzmożone pocenie i pozwala pozbyć się szkodliwych toksyn, otwiera pory, poprawia przepływ krwi, działa uspakajająco i relaksacyjnie. Witalny świat oferuje: saunę fińską, saunę mentolową, rzymską kąpiel parową z naturalnymi esencjami do inhalacji, kąpiel Kneippa, tepidarium, prysznic turbo, prysznic deszcz.

   W witalnym świecie stosowane są naturalne olejki, których działanie w połączeniu z inhalacją pozwala pozbyć się toksyn, wzmacnia odporność organizmu i skutecznie chroni przed przeziębieniami. Naturalne olejki niwelują napięcie psychiczne i stres.Preglej komentarje (0)
... photo...


*Trenčianske Teplice


*Turčianske Teplice


*Termal Raj Liptovský Ján


*Uzdrowisko Nový Smokovec


*Vyšné Ružbachy


*Bardejovské Kúpele