Kąpieliska termalne, jeziora, baseny

News
Beskid Niski po Słowackiej stronie...
by Pogranicze SK
Published: July 18, 2012
Izpis    EmailBardejovské Kúpele

- z
najdują się w pięknej okolicy górnego (Horný Šariš) Sarisu i są idealnym miejscem do wypoczynku, regeneracji sił. Tylko tutaj znajdziesz łazienki i kolumnady mineralnych źródeł leczniczych. Naturalna woda i dziewicza przyroda są naszym głównym atutem.
    Położenie geograficzne, mikroklimat, naturalne środowisko w malowniczej dolinie otoczonej lasami stwarzają optymalne warunki leczenia schorzeń dróg oddechowych, krwiobiegu, układu pokarmowego, a także objawów niewydolności fizycznej i psychicznej.
   Największe bogactwo Uzdrowiska Bardejov stanowią naturalne lecznicze wódy mineralne. Z powodu swojego składu należą do najbardziej znaczących źródeł w Europie. Bardiowska woda mineralna jest średnio zmineralizowana, wodorowo - węglanowo - chlorynowa, sodowa, węglanowa oraz hipotoniczna. Ma ona podwyższoną zawartość kwasu ortoborowego.
   Zapewniamy
kompleksową opiekę medyczną dla osób dorosłych oraz pediatrycznych pacjentów. Klientom indywidualnym, oferujemy szeroki zakres technik leczniczych, relaksu, odnowy biologicznej i weekendowe
pobyty.
    Kurort zlokalizowany w sercu zielonego, zaliczanego do najpiękniejszych regionów Słowacji na styku Šariš i Spiš „Szarysz i Spisz”. Dzięki łagodnemu klimatowi, ukształtowaniu i otoczonym lasami uzdrowisku zapewniony jest czysty, zdrowy mikroklimat. Naturalnym bogactwem kurortu są wyjątkowe składem, cechami i właściwościami wody mineralne (aż 11 źródeł) oraz termalne kąpielisko z gorącymi źródłami. Kurort od ponad 5 wieków przyciąga turystów i kuracjuszy pozwalając łączyć wypoczynek z korzyścią dla zdrowia.
   Najnowsza wodna inwestycja Bardejowskich Kupeli ulokowała się w hotelu "Ozon" i ukrywa się pod nazwą wellness & spa. Baseny najeżone są wszelkiej maści bąbelkami, biczami wodnymi i podwodnymi a także innymi "gejzerami” do masażu.

   Magiczne piękno Bardejovskich Kupeli, które jest małym i spokojnym miejscem lecz bardzo bogatym, ma historię, tradycję oraz wyniki lecznicze, zadowoli każdego wczasowicza. Kto raz odwiedzi to miejsce, wracać będzie ponownie. Najlepiej można się przekonać na własnej skórze. Dlatego zapraszamy serdecznie do naszej oazy spokoju i ciszy w Bardejovskich Kupealach.
    Tereny oraz parki, które obtaczają kurort mieszczą się na powierzchni 1000 hektarów. Następnie na powierzchni 5000 hektarów rosną lasy iglaste, mieszane, tworząc przyjemną atmosferę, która ochrania kurort przed szybkim życiem oraz cywilizacją. Klimat jest umiarkowany. Opady deszczu wynoszą od 100 do 110 mm. Przeciętna temperatura to 20oC. Właśnie taki klimat oraz położenie kurortu jest ważnym elementem przy uzyskaniu dobrych wyników leczniczych nawet o różnej porze roku.
   Na centrum kompleksu zdrojowego składa się nowoczesna kolumnada uzdrowiskowa z domem uzdrowiskowym, który połączony jest przeszklonym korytarzem z sanatorium leczniczym "Astoria" oraz z innymi obiektami, w tym z największymi hotelami na terenie uzdrowiska. Zabiegi lecznicze świadczone są w domu zabiegowym, w którym mieszczą się między innymi poliklinika oraz laboratoria.
    Na terenach kompleksu uzdrowiskowego znajduje się także centrum handlowe, poczta, kino, kościół, Muzeum Architektury Ludowej, kawiarenki oraz restauracje, amfiteatr, w którym latem organizowane są koncerty kolumnadowe, jak również korty tenisowe, minigolf, fitness, bowling bar, wyciąg narciarski, tor tlenowy, 35 km oznaczonych ścieżek turystycznych, naturalne kąpielisko z ogrzewaną wodą, jaskinia solna. Gościom uzdrowiska zapewniona jest maksymalna opieka zdrowotna i możliwość kompleksowego leczenia a przede wszystkim spokój oraz przyjemna atmosfera. Wszystkie usługi są na wysokim poziomie.Naturalna woda lecznicza

   Tylko niektóre z uzdrowisk mogą się pochwalić połączeniem wyjątkowych warunków klimatycznych, korzystnego położenia, wspaniałej scenerii  przyrody i źródeł leczniczych o wyjątkowym składzie wody. Bardejovské Kúpele udostępniają swoim gościom wszystkie zalety i warunki do leczenia, które oferuje okoliczna przyroda i dlatego są one idealnym miejscem dla pobytów leczniczych i wypoczynkowych.
   Warunki limitują i rozszerzają możliwości lecznicze, a tym samym zapewniają niezwykle szeroki zakres wskazań leczniczych dla Bardejovských Kúpeľov. Głównym bogactwem uzdrowiska są naturalne wody mineralne. Dziesięć źródeł wydobywa się z ziemi na stosunkowo niewielkiej powierzchni wewnętrznego terenu uzdrowiska.
   Bardejovská woda mineralna jest naturalnym środkiem leczniczym, słabo i średnio zmineralizowanym, zimną wodą hipotoniczną, hydrogenizowaną węglanowo - chlorkowo - sodową z węglanem żelaza i zwiększoną zawartością kwasu borowego.
   Ilość tych pierwiastków w odzie każdego źródła jest inna i dlatego dawki lecznicze ustala lekarz na podstawie wskazań i stanu zdrowia  pacjenta. Wody są wykorzystywane najczęściej do kuracji pitnych, kąpieli mineralnych i inhalacji. Wszystkie źródła mineralne są doprowadzone do krytej ogrzewanej kolumnady, w której są wykorzystywane do wewnętrznej balneoterapii w postaci kuracji pitnych. Skuteczność kuracji pitnych najsilniej przejawia się przy chorobach układu pokarmowego zarówno przy nadkwasocie, jak i niedokwasocie, chorobach żołądka, pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych, wątroby, trzustki i dolegliwości jelitowych.
   Wyjątkowy skład wód mineralnych pozwala na ich skuteczne wykorzystanie również przy innych schorzeniach, przy których korzystne są poszczególne minerały i pierwiastki śladowe ze szczególnym uwzględnieniem chorób nowotworowych.

Źródła mineralne
;
Herkules

   Poziom zawartych w nim substancji mineralnych i dwutlenku węgla pozwala na zaliczenie tego źródła do grupy najsilniejszych źródeł na Słowacji. Doskonale sprawdza się ono przy chorobach żołądka i dwunastnicy, przy chorobach dróg oddechowych przede wszystkim dlatego, że zawarty w nim jod szczególnie korzystnie działa na usuwanie śluzu i flegmy z dróg oddechowych. Jest też niezwykle skuteczne przy cukrzycy.

Główne
   Źródło Główne ma charakter kwasowy, jest wykorzystywane przy chorobach żołądka i dwunastnicy, przy stanach pooperacyjnych żołądka, chorobach wątroby, niedokwasocie i zaburzeniach w wytwarzaniu krwinek.

Lekarskie
   Źródło jest silnie zmineralizowane i ma charakter zasadowy. Jest wykorzystywane przy chorobach żołądka i dwunastnicy, przy nadkwasocie, do inhalacji przy przewlekłych zapaleniach oskrzeli, w stanach zapalnych śluzówki górnych dróg oddechowych, przy rozedmie oskrzeli i leczeniu astmy.

Alžbeta
   Źródło charakteryzuje się niewielką zawartością sodu i bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu chorób wątroby.

Klára
   Woda z tego źródła jest żelazista, węglanowa ze śladami siarkowodoru i korzysta się z niej do inhalacji przy chorobach układu oddechowego i chorobach reumatycznych stawów.

Napoleon
   Woda jest tu hydrowęglanowa, chlorkowa, sodowa, żelazista, węglanowa o zwiększonej zawartości kwasu borowego. Korzysta się z niej przy leczeniu chorób dróg żółciowych, chorobach okrężnicy i chronicznych dolegliwościach wątrobowych.

Anna
   Źródło jest korzystne przy leczeniu dyspepsji żołądka, przy przewlekłych chorobach śluzówki układu trawiennego i chorobach górnych dróg oddechowych. Woda jest tu hydrowęglanowa, chlorkowa, sodowa o zwiększonej zawartości kwasów wspomagających metabolizm.

Kolumnada
   Źródło jest korzystne przy leczeniu anemii, przy niskim poziomie kwasów żołądkowych i zapaleniach żołądka.Preglej komentarje (0)
... photo...


*Trenčianske Teplice


*Sklené Teplice

Rarytas na skalę Europejską - kąpiel parowa w jaskini a także zabiegi najwyższej jakości oferuje swoim gościom idylliczne uzdrowisko Szklane Cieplice.

*Kąpielisko termalne Čajka Bojnice


*Rajec Teplice


*Turčianske Teplice


*Termal Raj Liptovský Ján


*Uzdrowisko
Nový Smokovec*Vyšné Ružbachy


*Bardejovské Kúpele