Kąpieliska termalne, jeziora, baseny

News
Korzystają z bogatych złóż wód termalnych...
by Pogranicze SK
Published: July 10, 2011
Izpis    Email

   Gorące źródła zaopatrują również uzdrowiska, jak na przykład miejscowość Liptovský Ján.
Jest to malownicze miejsce położone w Parku Narodowym „Niżne Tatry”, gdzie przyjeżdżają osoby mające problemy z układem nerwowym, motorycznym, czy chorobami skóry. W okolicy znajdują się trasy turystyczne, biegnące przez najbardziej malownicze miejsca parku narodowego. Warto zwiedzić też najpiękniejsze w regionie jaskinie, jakimi są Jaskinia Malá Stanišovská jaskyňa oraz Jaskinia Demänovská jaskyňa Slobody.

TERMAL Raj
 - jest to miejscowość uzdrowiskowa położona w paśmie Niskich Tatr oddalona ok. 11 km na wschód od Liptowskiego Mikulasza i 13 km od największego kompleksu termalnego - Tatralandii. Swą ogromną popularność zawdzięcza nie tylko malowniczemu usytuowaniu, ale również źródłom termalnym wypływających z głębokości 1800 m. Wody termalne są wykorzystywane do leczenia: reumatyzmu, nerwicy, stanów po paraliżu, chorób układu krążenia, organów trawiennych i zapalenia dróg moczowych.
   J
est jednym z najpiękniejszych miejsc Liptowa. W sezonie letnim jest bardzo popularnym celem odwiedzanie kąpieliska termalnego. W zimie przyciągają turystów na narty okoliczne zaśnieżone stoki narciarskie. Zapraszamy na wypoczynek i nabrać sił w spokojnej okolicy tej malowniczej miejscowości przez cały rok.

   Letnie kąpielisko termalne znajduje się na terenie hotelu SOREA Maj, w pięknym otoczeniu, u wlotu Doliny Janskiej. Zmineralizowana i kwaśna woda o temperaturze 26 do 29 °C w 4 otwartych i 1 krytym basenie pochodzi bezpośrednio z termalnego źródła „Rudolf”.

    Korzystnie oddziałuje na drogi oddechowe, układ ruchu, schorzenia skórne. Regularny pobyt w wodzie powoduje naturalne oddychanie skóry i wspiera dobry sen. Jest tu również boisko do siatkówki plażowej, miejsce do zabawy w petankę (gra w kule), bufet i parking. Realizowane są także programy animacyjne. Nowość: Kąpiel morska – delikatna kąpiel aerozolowa w formie prysznica, inhalująca wodą morską!

Preglej komentarje (0)
... photo...


*Trenčianske Teplice


*Sklené Teplice

Rarytas na skalę Europejską - kąpiel parowa w jaskini a także zabiegi najwyższej jakości oferuje swoim gościom idylliczne uzdrowisko Szklane Cieplice.

*Kąpielisko termalne Čajka Bojnice


*Rajec Teplice


*Turčianske Teplice


*Termal Raj Liptovský Ján


*Uzdrowisko
Nový Smokovec*Vyšné Ružbachy


*Bardejovské Kúpele