Kąpieliska termalne, jeziora, baseny

News
Piękne widoki, unikalne źródła...
by Pogranicze SK
Published: December 15, 2011
Izpis    Email

   Istniejące od 1981 r. kąpielisko termalne Vrbov zostało zmodernizowane w 2009 r. Do dyspozycji turystów są trzy  nowe baseny, hala wejściowa, duży taras z leżakami do opalania z widokiem na Wysokie Tatry, oczyszczalnia ścieków, bufety, toalety i bezpłatny parking. Stare i nowe baseny połączone zostały nowoczesnym metalowym pomostem z drewnianą podłogą, która zbudowana została ze specjalnego drewna rosnącego w lasach monsunowych - bankiray. Nowa część przystosowana jest dla osób niepełnosprawnych.

   Woda termalna, która ma u źródła 56°C uważana jest za jedną z najbardziej leczniczych w Europie Środkowej. Jej mocno zmineralizowany skład skutecznie działa na około 12 rodzajów schorzeń. Woda polecana jest przy leczeniu chorób: reumatycznych, układu ruchowego, nerwowego, krążenia oraz przy różnego rodzaju chorobach górnych i dolnych dróg oddechowych.

Kąpielisko Vrbov
   Woda geotermalna, którą wypełnione są baseny, ma swe źródło na głębokości 2000 m. Zawiera ona minerały oddziałujące korzystnie na układ ruchowy, oddechowy, nerwowy, sercowo-naczyniowy i skórę.
    Temperatura bijącego źródła osiąga 59°C. W basenach utrzymywana jest temperatura od 26 do 38°C. Doskonały relaks zapewniają zamontowane w basenach dysze z prądami bieżącej wody, które pozwalają rozluźnić napięte mięśnie.
   Kąpielisko bardzo często odwiedzają sportowcy, którzy potrzebują odpoczynku i regeneracji sił po intensywnej jeździe na nartach czy wspinaczce. Jeżeli ktoś potrzebuje pomocy specjalisty, może mu pomóc odpowiednio dobrany rodzaj masażu tajskiego.

W sezonie zimowym i letnim do dyspozycji gości było pięć basenów, po remontach i unowocześnieniu jest siedem z wodą o temperaturze od 26°C do 38°C;
• wykonany ze stali nierdzewnej basen z wodą oczyszczoną, którego elementami są dysze doprowadzające wodę (32°C),
• „motyl” z wodą geotermalną (38°C),
• brodzik (38°C),
• pływacki z podgrzewaną wodą (26°C),
• dla dzieci wewnątrz budynku z wodą oczyszczoną (32°C).
   Woda w basenach ma liczne właściwości lecznicze i uważana jest za jedną z najlepszych pod tym względem w Środkowej Europie. Przynosi dobroczynne skutki na 12 rodzajów dolegliwości i to zarówno podczas kąpieli jak też picia. Również w toboganie, mającym 61 metrów długości, stosowana jest woda lecznicza.

   Goście mogą się posilić w barze z przekąskami, a obfity posiłek można zjeść w restauracji „Koliba”, która znajduje się na terenie kąpieliska termalnego.
    Do dyspozycji jest również kemping przy kąpielisku na 400 osób oraz przepiękny sportowy staw rybny o powierzchni 13,5 ha i głębokości do 5 metrów. Pływające w nim ryby osiągają wagę do 30-35 kg. Hodowane są tu m.in. sumy, szczupaki, karpie, karasie, leszcze.

   Miasteczko VRBOV położone jest w centralnej części regionu Spisz, tuż pod Wysokimi Tatrami, w odległości około 20 km od Parku Narodowego Słowacki Raj, ok. 6 km od Kežmarku i 15 km od Tatrzańskiej Łomnicy.

Imponujący widok na panoramę tatrzańskich szczytów tworzy niezapomnianą atmosferę i sprzyja relaksowi.

Preglej komentarje (0)
... photo...


*Trenčianske Teplice


*Sklené Teplice

Rarytas na skalę Europejską - kąpiel parowa w jaskini a także zabiegi najwyższej jakości oferuje swoim gościom idylliczne uzdrowisko Szklane Cieplice.

*Kąpielisko termalne Čajka Bojnice


*Rajec Teplice


*Turčianske Teplice


*Termal Raj Liptovský Ján


*Uzdrowisko
Nový Smokovec*Vyšné Ružbachy


*Bardejovské Kúpele