Kąpieliska termalne, jeziora, baseny

News
Kompleksowy zdrowy wypoczynek - Kurort BOJNICE
by Pogranicze SK
Published: January 5, 2009
Izpis    Email  
Bojnice
, w słonecznej cichej dolinie, otoczonej lasami leży niezwykły kurort. Słynny z bajkowego zamku, jaskiń, parków oraz przede wszystkim z dobroczynnych wód termalnych i opieki zapewniającej w SPAnioły, komfortowy wypoczynek z korzyścią dla zdrowia (wszystko na miejscu).
   Zakosztujemy Skarbów NATURY, ciesząc oczy scenerią, duszę szumem drzew i śpiewem ptaków. Ciało pieszcząc i regenerując wodą termalną i łagodnymi masażami.


Właściwości lecznicze
   W leczeniu uzdrowiskowym wykorzystuje się tutaj wodę wodoro-węglano-siarkowa i wapniowo-magnezową, termalną - o temperaturze od 28 do 52 st. C, która wypływa z dziewięciu źródeł.
   Pozytywny wpływ na zdrowie kuracjuszy ma także położenie uzdrowiska, które od trzech stron jest otoczone zalesionymi wzgórzami. Drzewa te wydzielają prozdrowotne olejki eteryczne, które potem unoszą się w powietrzu.

Obiekty uzdrowiskowe
   Leczenie uzdrowiskowe oferuje tutaj przedsiębiorstwo uzdrowiskowe Kúpele Bojnice, do którego  należy sanatorium "Baník" (Liečebný dom Baník) i "Mier" (Liečebný dom Mier).
    Poza tym uzdrowisko posiada 6 kąpielisk termalnych, w których temperatura wody wynosi od 32 do 41 st. C. najpopularniejszym jest letnie kąpielisko termalne Czajka (Čajka), które zlokalizowane jest na terenie zamkowych ogrodów zamkowych, w pobliżu twierdzy i zoo. Na terenie kąpieliska znajdują się trzy baseny, a także boiska i place zabaw.

Leczy się tutaj:
- choroby narządu ruchu,
- choroby reumatyczne,
- choroby układu nerwowego,
- pomoc znajda tutaj także pacjenci wymagający rehabilitacji pourazowej,
- oprócz klasycznych pobytów uzdrowiskowych Bojnice proponują także turnusy odchudzające oraz wellness.

Oferta zdrowotna
- znajdują się zabiegi z zakresu fizykoterapii, balneoterapii, termoterapii, elektroterapii, światło terapii, a także masaże i terapię tlenem i krenoterapię (kurację pitną).

Dobroczynne właściwości
- wyjątkowe „hipotoniczne” (zdrowe) wody termalne oraz indywidualnie dobrane zabiegi sprawiają, iż odzyskujemy siły oraz nabieramy energii. Polecane przez ekspertów przy niedomaganiach cywilizacyjnych i reumatycznych spowodowanych stresem, przepracowaniem, „siedzącym trybem życia” (bóle i dolegliwości reumatyczne, migreny, bezsenność, chroniczne zmęczenie, uleganie nałogom, depresja, alergie..)
 

Warto zobaczyć
   Atrakcję uzdrowiska stanowi otoczony rozległym parkiem zamek bojnicki, który wznosi się na stokach Gór Strażowskich. Jest on bardzo popularny wśród turystów i stanowi drugi najczęściej odwiedzany zamek Słowacji. Na zamkowym dziedzińcu co roku odbywa się Międzynarodowy Festiwal Duchów i Widm i wiele innych imprez. Warto zobaczyć także Górnonitrzański Skansen (Górniczy) w kopalni Cígeľ.Atrakcje
turystyczne

   Bajkowy zamek z jaskinią, zabytkowa starówka, ZOO, park z gorącymi źródłami, jaskinie „praczłowieka”, oznakowane ścieżki i szlaki.. W pobliżu do odkrycia dawne kopalnie, obserwatorium astronomiczne, pole golfowe z infrastrukturą, malownicze góry i wiele więcej...Preglej komentarje (0)
... photo...


*Trenčianske Teplice


*Sklené Teplice

Rarytas na skalę Europejską - kąpiel parowa w jaskini a także zabiegi najwyższej jakości oferuje swoim gościom idylliczne uzdrowisko Szklane Cieplice.

*Kąpielisko termalne Čajka Bojnice


*Rajec Teplice


*Turčianske Teplice


*Termal Raj Liptovský Ján


*Uzdrowisko
Nový Smokovec*Vyšné Ružbachy


*Bardejovské Kúpele